Спецпроєкт

Понад тридцять років тому в Дніпрі шість невеликих гастрономів об’єднались в одну мережу, поклавши початок історії АТБ. Сьогодні мережа супермаркетів — це комплексна корпоративна екосистема, яка щодня обслуговує понад три мільйони покупців. Працює в АТБ 59 тисяч українців, що робить компанію найбільший приватним роботодавцем в державі.

До Дня працівників торгівлі LIGA.net у спецпроєкті для АТБ розповідає про найбільшу українську мережу супермаркетів у цифрах, фактах і обличчях.

32-річний шлях від шести гастрономів до найбільшої мережі супермаркетів

Шість гастрономів з назвами дерев (“Клен”, “Тополя”, “Сосенки”, “Терен”, “Калина”) об’єднуються в одну мережу.

Перший магазин за межами Дніпра відкривається у Кривому Розі.

Усі магазини перейменовуються на АТБ (скорочено від “АгроТехБізнес”).

Мережа досягає 100 супермаркетів.

У Києві відкривається 500-й супермаркет.

З’являється новий формат “чорного АТБ” з сучасним дизайном та обладнанням. Усі наступні магазини відкриваються у цьому форматі.

Відкривається 1000-й супермаркет у Крижанівці Одеської області.

Мережа налічує 1281 магазин і є найбільшою в Україні.

Кількість супермаркетів

1281 магазин (станом на липень 2025 року) — АТБ є найбільшою за кількістю магазинів мережею супермаркетів в Україні.

Присутність: 22 області, 125 районів, 336 населених пунктів.

Темпи розвитку та розширення

Магазини АТБ працюють у всіх регіонах України. Щомісяця відкриваються нові. Наприклад, у червні 2025 року з’явилось шість.

Кількість покупців  щодня

До повномасштабного вторгнення більшість магазинів мережі працювали цілодобово. Зараз діє комендантська година, час закриття супермаркетів різниться залежно від регіону.

Товарна лінійка супермаркетів АТБ
В середньому магазини АТБ мають однаковий асортимент. Виключення — магазини поблизу лінії боєзіткнення з “військовим асортиментом” життєво необхідних товарів.

ТОП-5 найпопулярніших продуктів

Власні бренди: від економ до преміум

Продукція власних торгових марок АТБ — найпопулярніша серед покупців. Вона коштує дешевше завдяки відсутності витрат на рекламу. Виробництво відповідає сучасним стандартам, а якість контролюється — від сировини до полиці магазину.

1/3 асортименту

товари власних торгових марок

200 підприємств-партнерів

виробляють продукцію для власних торгових марок АТБ

Понад 15 років

співпраці з окремими виробниками

преміальний ціновий сегмент

Алкогольні напої, бакалія, кондитерські вироби, молочні продукти, риба, сипучі продукти
середній+ сегмент
Бакалія, бісквітно-кремова група, заморожені продукти, кондитерські вироби, молочні продукти, напої безалкогольні, непродовольчі товари, риба, сипучі продукти, хлібобулочні вироби
середній сегмент
Алкогольні напої, бакалія, бісквітно-кремова група, заморожені продукти, кондитерські вироби, молочні продукти, м’ясна гастрономія, м’ясо, напої безалкогольні, непродовольчі товари, риба, сипучі продукти, хлібобулочні вироби, яйця
найбільш економна пропозиція
Алкогольні напої, бакалія, заморожені продукти, кондитерські вироби, молочні продукти, м’ясна гастрономія, м’ясо, напої безалкогольні, непродовольчі товари, риба, сипучі продукти, хлібобулочні вироби
Найбільший приватний роботодавець України

Станом на 2025 рік АТБ — другий за кількістю працівників роботодавець в Україні. Компанія виплачує легальну зарплату, надає соцпакет, можливості для навчання та надає можливості для кар’єрного зростання. До війни щороку наймали п’ять-сім тисяч людей, у 2024 році створили дві тисячі нових робочих місць.

Найбільша логістична мережа

АТБ має одну з найбільших логістичних інфраструктур в Україні, що обслуговує всі магазини мережі. Розподільчі центри цілодобово управляють товарними потоками в Центральній, Східній, Північній та Південній Україні.

товарообіг та податки
АТБ стабільно входить до топ-10 найбільших платників податків в Україні та є лідером серед ритейлерів. У 2022 році компанія сплатила понад 20 млрд грн — близько половини всіх податкових надходжень від ритейлу.

Товарообіг АТБ

(мільярди гривень)

Сплачено податків і зборів

(мільярди гривень)
Інвестиції в енергоефективність
Інвестиції в енерго-ефективність

АТБ першою в Україні перевела всі супермаркети на LED-освітлення та впровадила системи рекуперації тепла для опалення. Під час тривалих відключень світла компанія швидко забезпечила магазини генераторами та вжили заходи для економії електроенергії.

Цифрова екосистема АТБ

Наприкінці 2023 року АТБ запустила мобільний застосунок, що об’єднав програми лояльності, особистий кабінет, чат-бот, партнерські сервіси, благодійність та онлайн-магазин. У додатку доступна функція “Скануй-Купуй” для самостійних покупок і перевірки цін.

Інвестиції в навчання працівників
АТБ має власні навчальні центри в Дніпрі, Одесі, Києві та Львові, де HR-фахівці розробляють і оновлюють програми. Навчання обов’язкове для адміністративного персоналу. Компанія також підтримує розвиток топ-менеджменту, частково фінансуючи навчання за програмами MBA та участь у тренінгах провідних освітніх інституцій.
Бізнес у воєнних умовах

На початку війни понад 100 магазинів АТБ були зруйновані або опинились в окупації, постраждали розподільчі центри та інші об’єкти. Збитки — у мільярдах.

АТБ однією з перших відновила роботу на деокупованих територіях і входить до ТОП-10 бізнесів за обсягом військової та гуманітарної допомоги з початку повномасштабного вторгнення.

Дата публікації: 25.07.2025 р.

Редакторка: Ірина Денисюк
Дизайн та верстка: Юлія Теплюк

© 2025 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ