Повномасштабна війна зробила Україну найбільш замінованою країною у світі. Згідно із даними Міністерства економіки України, станом на кінець 2024 року в Україні налічувалось 138,5 тис. кв. м потенційно забрудненої вибухонебезпечними предметами території. Це не лише загрожує життю людей, а й блокує розвиток сільського господарства, промисловості та інфраструктури.
Нині Україна створює ринок гуманітарного розмінування, який не має аналогів у світі. За рік небезпечну територію вдалося зменшити до 138,5 тис. кв. км.
У серії текстів, створених у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, LIGA.net розповідає, як працює гуманітарне розмінування, чим воно відрізняється від бойового та хто нам допомагає в ції непростій справі.
У першій статті ми розповідаємо, як запускався новий для України ринок гуманітарного розмінування, як діє механізм компенсації для аграріїв та як міжнародні партнери допомагають нам в цьому напрямі.
Другий матеріал присвячений технологічним інноваціям, які використовуються для розмінування українських земель. Зокрема, йдеться про сенсорні дрони, штучний інтелект та інші передові розробки, що пришвидшують і підвищують ефективність розмінувальних робіт.
У третій статті пояснюємо, яка техніка працює над розмінуванням наших земель, чим вона унікальна і хто її виробляє.
Projects is proudly powered by WordPress