Тисяча
батьків перемоги

Як бізнес став надійним
тилом захисників України

Одна з дивовижних властивостей українців – об’єднуватись перед лицем загрози. 24 лютого змінило життя абсолютно кожного громадянина країни – від бізнесмена до фермера й одразу стало зрозуміло, що тільки об’єднавшись, ми можемо сподіватись на перемогу. Доки військові стали боронити землю зі зброєю в руках, бізнес, громадські організації та волонтери розгорнули підтримку захисникам України та населенню в тилу. 

 

Liga.net розпочинає цикл історій про бізнес, що не тільки продовжує працювати і підтримувати економіку, але й використовує свої можливості, аби прискорити перемогу і допомогти українцям.

04

Три місяці працюємо на перемогу

9 кроків для підтримки бізнесу та держави від LIGA ZAKON

04

Три місяці працюємо на перемогу

9 кроків для підтримки бізнесу та держави від LIGA ZAKON

Тисяча батьків перемоги

Як бізнес став надійним тилом захисників України

Одна з дивовижних властивостей українців – об’єднуватись перед лицем загрози. 24 лютого змінило життя абсолютно кожного громадянина країни – від бізнесмена до фермера й одразу стало зрозуміло, що тільки об’єднавшись, ми можемо сподіватись на перемогу. Доки військові стали боронити землю зі зброєю в руках, бізнес, громадські організації та волонтери розгорнули підтримку захисникам України та населенню в тилу.

 

Liga.net розпочинає цикл історій про бізнес, що не тільки продовжує працювати і підтримувати економіку, але й використовує свої можливості, аби прискорити перемогу і допомогти українцям.

Facebook
Twitter

Читайте також

Холдинг
TECHIIA

Компанія
SANOFI

Philip Morris International

Vodafone
Україна

Компанія
Wirex

Компанія
Nestlé

Фонд "Здорове майбутнє"

Стаття ще недоступна

Під час війни важливо підтримати бізнес, адже саме він відбудує країну після нашої перемоги. Перші дні у всіх був шок, потім змінилися не тільки логістичні і економічні умови роботи, але й нормативні – нововведення проводилися ледь не кожного дня, а держреєстри закривалися. В LIGA ZAKON також перші дні пріоритетом була безпека співробітників, та коли ми зрозуміли, що команда, яка забезпечує життєдіяльність компанії, перебуває в безпечних умовах – вирішили не зволікати і підтримати інші бізнеси та організації, допомогти їм зорієнтуватися в нових умовах, нових законодавчих нормах, словом – зробити все, аби українські компанії, підприємства й організації могли працювати під час війни. Працювати на перемогу. 

перший крок

забезпечити безперебійну роботу

Одна з важливих складових роботи бізнесу у будь-які часи – це доступ до законодавчих норм. З початком війни зміни до законодавства почали вноситися чи не щодня. Приватному бізнесу та державним організаціям – всім, хто продовжує працювати, – критично важливо вчасно відслідковувати ці зміни і бути в курсі останніх новин.

 

Оскільки LIGA ZAKON володіє такою базою, ми мусили продумати, як зберегти до неї доступ. Тож діяли за принципом кисневої маски: спочатку на себе, потім на клієнта.

В першу чергу нам було потрібно захистити інформацію від кібератак. LIGA ZAKON завжди серйозно відноситься до питань інформаційної безпеки. Ще до початку повномасштабного вторгнення ми реалізовували в своїй політиці модель безпеки Zero Trust, яка потребує підтвердження кожного доступу до даних, адже концепція передбачає, що не можна довіряти навіть легітимним користувачам.

 

Та ми хотіли бути ще більше впевненими в безпеці, тож перенесли локальну інфраструктуру з основними сервісами у європейський дата-центр, щоб забезпечити захист і стабільну роботу бізнесу. Критично важливі IT-сервіси LIGA ZAKON були розміщені на базі гіперконвергентної інфраструктури.

 

А на випадок відключення зв’язку ми замовили набори для підключення до супутникового інтернету Starlink. Наразі частина супутникових приладів від Ілона Маска вже в Україні.

другий крок

консультації для бізнесу під час війни

Перше, чим ми змогли оперативно забезпечити українські компанії, аби допомогти їм зорієнтуватися в нових умовах, – це консультації наших спеціалістів. Український бізнес зіштовхнувся з низкою нововведень на законодавчому рівні. Та й загалом був змушений перейти в новий, невідомий раніше, формат роботи з введенням воєнного стану.

 

Ми запустили на порталі спеціалізований довідково-аналітичний проєкт “ Бізнес під час війни“, де щоденно оновлюємо важливу інформацію для бізнесу. Наші аналітики роз’яснюють норми законів, які діють на період дії воєнного стану: щойно прийнятих чи змінених і тих, що залишаються чинними та є важливими для роботи під час війни. Інформація доступна у відкритому доступі. За три місяці наші аналітики розмістили вже 450 матеріалів, які можуть допомогти бізнесу.

Також, періодично LIGA ZAKON проводить безкоштовні вебінари для бізнесу, які стосуються нюансів роботи українських компаній під час війни. За три місяці ми провели сім вебінарів від професійних фахівців, в яких взяли участь майже 20 000 слухачів.

Третій крок

почути, що саме потрібно бізнесу

Ми розуміємо, наскільки бізнесу складно, адже LIGA ZAKON також є приватною компанією, яка працює під час війни. Утім, різноманіття секторів українського бізнесу вимагає індивідуального підходу до роботи кожного. Тому ми вирішили дати можливість компаніям та організаціям звертатися до фахівців LIGA ZAKON з індивідуальними питаннями. Для цього організували телеграм-канал Бізнес запитує – LIGA360 відповідає.

 

До прикладу, в умовах війни бізнес цікавлять такі питання:

четвертий крок

Доступ 24/7 до держреєстрів та оперативне оновлення документів в умовах воєнного стану

Задля безпеки інформації та представників держорганів з введенням воєнного стану закрили доступ до держреєстрів. Досить довгий час не працював інформаційний фонд Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, з затримкою оновлюється інформація на порталі ВРУ. Та в LIGA ZAKON визначили, що обов’язок компанії – підтримувати актуальність бази нормативно-правових актів і забезпечувати до неї безперервний доступ фахівців та бізнесу в нашій IT-платформі LIGA360.

Наша команда оперативно оновлювала тисячі документів в умовах переміщення співробітників у пункти безпеки. За три місяці в наших інформаційно-правових системах було розміщено 9500 нових документів та інших видів інформації й актуалізовано понад 4000 інформаційних одиниць.

Також ми надаємо доступ 24/7 до матеріалів судової практики довоєнного часу у обсязі відкритої частини Єдиного державного реєстру судових рішень, незважаючи на те, що доступ до Реєстру теж тимчасово призупинено.

Єдиний державний реєстр судових рішень продовжує бути закритими відносно загального доступу і в продукті VERDICTUM ми забезпечуємо доступ, як і раніше, до відкритої частини цього Реєстру у обсязі документів довоєнного періоду. Судові рішення, прийняті після 24 лютого, доступні виключно представникам судової влади, прокуратури та правоохоронних органів у закритому доступі.

Ірина Петрушкевич

Head of information production в LIGA ZAKON

Зате щодня ми оновлюємо повну базу матеріалів практики Європейського суду з прав людини. Наразі в ній налічується 75 200 документів.

П'ятий крок

надання безкоштовного доступу до ІТ-платформи LIGA360 органам державної влади

Держслужбовцям також потрібен доступ до актуальних баз, аби ефективно працювати та наближати нашу перемогу. Тож на період воєнного стану LIGA ZAKON надала повний доступ до ІТ-платформи LIGA360 для державних інституцій.

За перші тижні повномасштабної війни безкоштовний доступ отримали майже 4000 фахівців органів законодавчої та центральної влади: представники Кабміну, міністерств і відомств, системи органів прокуратури та ЗСУ. Також доступом до ІТ-платформи LIGA360 забезпечили значну частину судів України. Сьогодні число наданих доступів вже перейшло позначку 6,5 тисяч.

LIGA360 забезпечила держслужбовців доступом до: оперативних новин та нововведень, найповнішої бази нормативно-правових актів, аналітики та роз’яснень, довідкової та консультаційної інформації, матеріалів судової практики в обсязі відкритої частини Єдиного держреєстру судових рішень довоєнного періоду, повної бази та щоденних оновлень матеріалів практики Європейського суду з прав людини в межах стандартних обсягів надходжень.

Крім того, ми надаємо доступ до аналітичної системи перевірки та моніторингу контрагентів CONTR AGENT. За його допомогою можна проаналізувати партнерів і постачальників із метою виявлення бенефіціарів та їхніх зв’язків із російською стороною. Сьогодні це важлива функція.

 

А завдяки тому, що фахівці нашої компанії безперервно продовжували опрацьовувати й розміщувати нові та актуалізовані нормативно-правові акти у продуктах LIGA360, ми мали можливість оперативно наповнити дані Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів після відновлення Мін’юстом його працездатності.

Шостий крок

вдосконалення платформи відповідно до умов воєнного часу

Робота під час війни потребує оперативності, зручності в користуванні та надійності. Тому LIGA ZAKON запустила чимало новинок в продуктах LIGA360, аби зробити свої сервіси ще більш практичними.

Графічні зв’язки

“Графічні зв’язки” – новий сервіс аналізу та роботи з даними. Це інструмент в ІПС в LIGA360, функціонал якого відображає результати пошуку в зручній візуальній формі – списком нормативно-правових документів у вигляді пов’язаних між собою кіл різних розмірів та кольорів. Новий сервіс є унікальною розробкою для України та трендом у світі.

Воєнний стан

“Воєнний стан” – новий інформаційний модуль в рішенні LIGA360. Він надає доступ до інформації про законодавчі зміни, роз’яснень від органів влади, аналітичних та консультаційних матеріалів від експертів LIGA ZAKON, новацій на актуальні теми, новин економіки від топових українських ЗМІ та офіційних джерел, а також можливість переглядати матеріали російської пропаганди, щоб аналізувати риторику країни-агресора.

Шаблони

“Шаблони” – функціонал для швидкого управління договірною роботою. Тут доступні різноманітні шаблони договорів від LIGA ZAKON, а також є можливість створити власний зручний макет документа, який відповідатиме індивідуальним потребам. Наша команда підготувала й готові шаблони англійською мовою – для фахівців, що працюють за кордоном.

Також кілька разів на день в LIGA360 оновлюється перелік нотаріусів, які працюють під час війни та ведеться перевірений список волонтерських організацій, до яких можна звернутись за потреби. Ця інформація є доступною будь-якому користувачу мережі.

 

За три місяці дії воєнного стану фахівці компанії LIGA ZAKON індивідуально налаштували понад 100 інформаційних дашбордів для клієнтів у рішенні LIGA360, щоб бізнес мав змогу отримувати всю необхідну інформацію вчасно. За допомогою дашборду керівник компанії та топ-команда в режимі реального часу отримують дані по ключовим показникам, які компанія поставила собі за мету; актуальну інформаційну картину; моніторинг репутації власної компанії та спостереження за медіаактивністю конкурентів тощо.

Крім цього, в LIGA360 можна перевірити зв’язки українських бізнес-партнерів зі стороною ворога, адже наявність російського та білоруського сліду у контрагентів може мати руйнівні наслідки для бізнесу. Достатньо ввести код ЄДРПОУ, назву підприємства чи прізвище власника і переглянути детальну інформацію за компанією. Якщо засновник, бенефіціар чи керівник компанії мають відношення до РФ чи Республіки Білорусь – система сповістить вас про це.

Сьомий крок

об’єднати зусилля з компанією світового рівня

LIGA ZAKON заключила договір з найбільшою відкритою базою даних компаній у світі OpenCorporates, яка налічує інформацію понад 198 мільйонів компаній у 140 юрисдикціях.

 

Аби надавати українцям максимум достовірної інформації, ми зв’язалися з OpenCorporates та провели ряд зустрічей про потенційні шляхи співпраці. Спочатку це були комерційні переговори, але у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії на територію України наша команда разом з представниками OpenCorporates домовилась про спеціальну схему соціального проєкту.

Відтак, LIGA ZAKON безкоштовно отримує дані від OpenCorporates, які тепер доступні через функціонал CONTR AGENT на платформі LIGA360 для обраних представників держорганів та журналістів-розслідувачів – також безплатно.

 

Вони допоможуть отримати ще більш глобальну картинку про зв’язки бенефіціарних власників компаній, зокрема російського та білоруського походження.

Восьмий крок

забезпечення інфополя виключно достовірними новинами

Окрім прикладних інструментів для бізнесу, LIGA ZAKON також оперативно оновлює власні інформаційно-аналітичні портали.

Наша команда висвітлює новини та створює аналітику від експертів, яку важливо знати під час війни для бізнесу, юристів, суспільства.

За три місяці від початку повномасштабного наступу на порталах LIGA ZAKON було випущено більше 1663 новин воєнного часу та понад 107 аналітичних статей. Їх прочитали майже 16 млн відвідувачів.

Дев'ятий крок

власними руками захищати цілісність України

Співробітники LIGA ZAKON гідно несуть службу та займаються волонтерством. Чимало наших колег боронять українські землі в лавах Збройних сил України, тримають варту на постах в ТРО, а також займаються волонтерством.

 

 

Напередодні свята Воскресіння Христового наша компанія оголосила марафон збору коштів для формування великодніх кошиків для літніх людей, які залишилися в “гарячих точках”. Також, ми взяли на себе обов’язок в дні Великодніх свят забезпечити необхідним дідусів та бабусь Горностайпільського будинку-інтернату для людей похилого віку та інвалідів. До свята ми доставили 85 великодніх кошиків на загальну суму 32954, 50 грн. Та звернулися до клієнтів нашої компанії з закликом доєднатися до марафону збору коштів на рахунок благодійного фонду – отримали чималу підтримку для допомоги літнім людям під час війни.

 

Ми працюємо для того, аби бізнес теж міг працювати. Економічний фронт, на якому сьогодні “воюють” українські компанії, – надважливий, адже саме робота бізнесу тримає економіку на плаву і саме він відбудує країну коли ми переможемо ворога.

Previous
Next

Читайте також

Холдинг
TECHIIA

Компанія
SANOFI

Philip Morris International

Vodafone
Україна

Компанія
Wirex

Компанія
Nestlé

Фонд "Здорове майбутнє"

Стаття ще недоступна

Facebook
Twitter

Верстка: Юлія Виноградська

 

Дата публікації: 25.05.2022 р.

 

© 2022 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ