Підтримка працівників, допомога суспільству, інвестиції в економіку під час війни

Шлях Nestlé в Україні

Підтримка працівників, допомога суспільству, інвестиції в економіку під час війни

Шлях Nestlé в Україні

Підтримка працівників, допомога суспільству, інвестиції в економіку під час війни

Шлях Nestlé в Україні

Спецпроєкт

Nestlé в Україні інвестувала у свої виробництва майже 1,6 млрд грн, надала гуманітарну допомогу на 1 млрд грн та почала будівництво нової фабрики на Волині, вклавши в неї ще $45 млн, — і все це вже під час повномасштабного вторгнення.

У 2024 році Nestlé в Україні відзначає своє 30-річчя. За ці роки вона спромоглася вирости з маленького представництва швейцарської корпорації до однієї з найбільших компаній продовольчої галузі в Україні, що має три фабрики та будує четверту. В Nestlé в Україні працюють 5500 осіб у всіх регіонах.

На початку повномасштабного вторгнення у 2022 році з порожніми полицями супермаркетів зустрілися більшість українців. Через руйнування логістичних зв’язків, зупинку багатьох підприємств і паніку серед населення країна постала перед ризиком гострого продовольчого дефіциту. Його вдалося уникнути — зокрема, завдяки компаніям, що змогли швидко зреагувати на ситуацію.

Як Nestlé в Україні змогла відновити роботу менш ніж за тиждень після початку повномасштабного вторгнення та інвестувала у свої фабрики мільярди гривень, не чекаючи завершення війни, — розповідає LIGA.net.

Перші дні війни та відновлення роботи

У Nestlé в Україні зізнаються: повномасштабне вторгнення Росії не стало для них цілковитою несподіванкою. Ще на початку 2022 року керівництво уважно відстежувало ситуацію та готувало план на випадок загострення на фронті. Ця підготовка до найгіршого сценарію дозволила втриматися в перші місяці війни та налагодити роботу бізнесу.

24 лютого 2022 року компанія зупинила роботу всіх трьох фабрик в Україні та зосередилася на безпеці працівників та їхніх сімей. У перші дні війни загалом евакуювали близько 100 працівників — переважно із Харкова. Всім достроково виплатили зарплати. Для тих співробітників, які змушені були переїхати або виїхати за кордон, організували пакети допомоги, що складалися з фінансової підтримки, допомоги з тимчасовим житлом і медичним страхуванням.

Nestlé в Україні

Nestlé в Україні є афілійованою компанією корпорації Nestlé S.A., заснованої у 1867 році в Швейцарії. Nestlé S.A. — один з найбільших виробників продуктів харчування і напоїв у світі, що має 340 фабрик у 76 країнах. Продукція Nestlé — це кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія, дитяче та спеціальне медичне харчування, морозиво та заморожені продукти, готові сніданки, мінеральна вода, корми для домашніх тварин. Найбільш відомими міжнародними брендами є Nescafe, Maggi, Nesquik, Gerber, KitKat, Purina.

Nestlé працює на українському ринку вже 30 років, є одним з найбільших виробників харчових продуктів в Україні, має три фабрики та будує нову, четверту. На фабриках компанії в Україні виготовляється продукція улюблених українських брендів “Світоч”, “Торчин”, “Мівіна”, а також продукція деяких міжнародних брендів компанії.

Також компанія має центр з надання сервісів для бізнесу, розташований у Львові. Центр надає фінансові, адміністративні та інші сервіси для бізнесу всередині компанії. В ньому працюють 1700 людей, які надають послуги для Nestlé у 70 країнах світу. Загалом у Nestlé в Україні працюють 5500 осіб у всіх регіонах країни.

Уже за чотири дні після початку вторгнення в компанії проаналізували ситуацію та зрозуміли, що потужності на заході країни можуть безпечно працювати. Роботу двох фабрик — у Львові й на Волині — було відновлено вже 28 лютого. Попит на харчові продукти постійно зростав, полиці магазинів швидко порожніли. Nestlé в Україні стала однією з небагатьох компаній, яка стабільно доставляла свою продукцію в магазини, щоб забезпечити українців продуктами харчування.

З самого початку повномасштабної війни ми працювали над тим, щоб наша продукція завжди була на полицях: підтримували виробництво та максимальну дистрибуцію. Це дозволило нам бути присутніми у великих супермаркетах і невеликих крамничках, у ресторанах, аптеках і зоомагазинах. Іноді ми займали полиці, що зазвичай зайняті іншими продуктами, тому що забезпечували безперервність бізнесу й безперебійність постачання.

Алессандро Дзанеллі

CEO Nestlé в Україні та Південно-Східній Європі

Історія Nestlé в Україні

Відкриття представництва швейцарської корпорації Nestlé S.A.в Україні для просування на українському ринку відомих брендів Nestlé: NESCAFÉ, Nesquik, Nuts, Friskies та інших.
Nestlé S.A. придбала контрольний пакет акцій ЗАТ “Львівська кондитерська фабрика “Світоч”, а з 2018 року володіє 100% акцій підприємства.
В Києві засновано ТОВ “Нестле Україна”.
Nestlé S.A. купує 100% акцій підприємства “Волиньхолдинг” (ТМ “Торчин”).
Nestlé купує ТОВ “Техноком”, провідного українського виробника продуктів швидкого приготування під ТМ “Мівіна”.
У Львові створено Nestlé Business Services (NBS Lviv). Це один із семи сервісних центрів Nestlé у світі.
Початок будівництва нової, четвертої, фабрики у Смолигові на Волині.

Адаптація до нових умов: сонячні панелі й нові постачальники

Протягом останніх двох з половиною років компанія адаптувалася до роботи в умовах війни та забезпечила стабільну роботу всіх процесів. Окрім того, ще до повномасштабної війни на фабриках і в дистрибуційних центрах Nestlé в Україні почали встановлювати сонячні панелі, що генерують зелену електроенергію для власного споживання.

Перші сонячні електростанції були встановлені на Волинській фабриці у Торчині та дистрибуційному центрі в Смолигові наприкінці 2021 року. У цей проєкт загалом було інвестовано 14 млн грн. Наприкінці 2022 року встановили сонячні панелі у дистрибуційному центрі у Малехові на Львівщині, а в грудні 2023 року там було встановлено додаткові панелі, які збільшили загальну потужність. Зараз вироблена сонячними станціями електроенергія покриває в середньому 18% потреб дистрибуційних центрів та 11% потреб фабрики. На нову фабрику, що зараз будується на Волині, також встановлюються сонячні панелі.

Використання зеленої енергії не лише вигідне з економічного погляду, але й позитивно впливає на зменшення вуглецевого сліду. Компанія Nestlé зобов’язалася досягти нульового рівня викидів СО2 до 2050 року.

Експорт: плюс дев'ять країн і збільшення обсягів

Протягом 2023 року Nestlé в Україні збільшила обсяги експорту на 30% порівняно з першим роком повномасштабної війни. А також розширила географію: компанія додала ще дев’ять європейських держав до переліку країн-імпортерів своєї кулінарної продукції. У 2023 році почала експортувати вермішель “Мівіна” до Австрії, Литви, Великої Британії, Греції, Іспанії, Італії, Словаччини, Сербії та Хорватії.

Керівництво Nestlé планує й надалі нарощувати обсяги експорту. В цьому має допомогти нова, четверта, фабрика, яка буде зосереджена також і на виробництві кулінарної продукції на експорт.

Продукція Nestlé в Україні: цікаві факти та цифри

Nescafe продається в Україні
Nescafe продається в Україні
Nescafe продається в Україні
продається щороку
які використовуються у виробництві, — українського походження

Нова фабрика: саме на часі

Відкрити нову фабрику в компанії запланували ще у 2019 році. Тоді Алессандро Дзанеллі презентував цей проєкт керівництву в головному офісі. Добре, що він буде реалізований саме зараз, коли Україні вкрай необхідна підтримка.

Нова фабрика будується у селі Смолигів на Волині — поруч із дистрибуційним центром Nestlé, який працює тут уже понад десять років. Разом з фабрикою у Торчині виробнича мережа на Волині стане європейським регіональним хабом компанії для категорії кулінарних продуктів. У хабі буде працевлаштовано 1500 осіб на виробництві, що забезпечуватиме постачання продукції на ринок України й на інші європейські ринки.

Загалом у нову фабрику у Смолигові Волинської області буде інвестовано 45 млн швейцарських франків ($49 млн). Будівництво фабрики розпочалося у травні 2023 року, відкриття заплановано на кінець 2024 року.

Інвестиції, команда й експорт під час війни

проінвестовано компанією в українські виробництва від початку повномасштабної війни
компанія інвестує в інновації на виробництві щорічно
інвестує компанія у будівництво четвертої фабрики у Смолигові на Волині
проінвестовано в програми підтримки для працівників від початку повномасштабної війни
українців та українок взяли на роботу в Nestlé в Україні з початку повномасштабної війни
молодого віку компанія взяла зобовʼязання працевлаштувати до кінця 2025 року
збільшилися обсяги експорту порівняно з 2022 роком
додала Nestlé в Україні до своєї географії експорту у 2023 році

Безпека працівників та підтримка команди

З початком повномасштабної війни головним пріоритетом компанії стала безпека працівників: фізична, фінансова та психологічна. На підприємствах швидко облаштували сховища з усім необхідним і організовували евакуацію колег у безпечніші місця, забезпечили авансові виплати заробітних плат і річних бонусів, додаткові виплати. В компанії продовжують виплачувати зарплату колегам, які служать у лавах ЗСУ. З перших днів війни в Nestlé в Україні запустили лінію психологічної підтримки працівників, що згодом стала повноцінною програмою і продовжує ефективно працювати.

Від початку повномасштабної війни Nestlé в Україні не припиняла працевлаштовувати людей та за цей час взяла на роботу понад 1200 осіб. В українській команді зараз 5500 працівників.

Загалом в компанії інвестували 10 млн швейцарських франків ($11,2 млн) у програму підтримки працівників у часи війни з лютого 2022 року.

Nestlé в Україні взяла на себе зобов’язання протягом наступних двох років працевлаштувати та взяти на стажування в Україні 630 молодих людей у межах своєї програми з розвитку кар’єрних можливостей для молоді Nestlé Needs YOUth.

Турбота про здоров'я дітей: корисні розваги в укриттях

Історія Nestlé почалася з дитячого харчування — коли Анрі Нестле, швейцарський фармацевт, розробив суміш для годування немовлят, які не могли бути вигодовані грудьми. Тож і дотепер у компанії дбають про здорове харчування дітей.

Проєкт “Абетка Харчування” є частиною глобальної соціальної ініціативи “Nestlé здорові діти”, яка працює у 84 країнах світу та сприяє засвоєнню дітьми звичок здорового харчування. В Україні програма діє вже 15 років і за цей час охопила понад 2,2 млн дітей. В межах програми розроблені навчальні матеріали для для молодших школярів — інтерактивні уроки з фантастичними персонажами, електронні зошити, карткова гра про їжу, а також, команда проєкту продовжує організовувати живі заходи для малечі: кулінарні майстер-класи, wow уроки, тощо.

Коли українські школи перетворилися не лише на осередки освіти, а й на укриття, команда “Абетки Харчування” разом із бренд-партнером Nesquik вирішила відвернути увагу дітлахів під час повітряних тривог, водночас навчаючи їх. Було створено пізнавально-розважальні набори, які легко брати з собою в укриття. Вони мають інтерактивні дошки, макети “здорових тарілок”, освітні ігри, розмальовки, а також елементи для фізичної активності — наприклад, “фруктовий” Твістер. Пів сотні шкіл у зонах, де тривога лунає найчастіше, отримали такі набори.

Допомога безпритульним тваринам: соціальні проєкти від Purina

Purina багато років виробляє корм для домашніх тварин і реалізує проєкти допомоги для улюбленців. Однак події 24 лютого 2022 року змінили масштаби діяльності.

З початком повномасштабного вторгнення в Україну кількість безпритульних тварин, які потребують допомоги, значно зросла. На тлі паніки та масової евакуації людей чимало домашніх улюбленців залишилися на вулиці — голодні й перелякані. Тому з вересня 2022 року Purina та благодійний фонд “Щаслива Лапа” збільшили кількість притулків-партнерів із 2 до 34 по всій Україні. Завдяки спільним зусиллям за рік їм вдалося врятувати понад 3000 домашніх улюбленців, а на сьогодні ця цифра вже досягла 5000. Також з початку повномасштабної війни компанія передала громадським організаціям і притулкам більш як 1000 т корму.

Та допомоги потребували не лише безхатні тварини. Рятуючись під час термінової евакуації у перші дні війни, багато людей залишили улюбленців зачиненими у квартирах чи дворах приватних будинків. Щоб врятувати їх, небайдужі українці створили ГО “Зоопатруль Україна”. Вже взимку 2023 року Purina стала генеральним партнером “Зоопатруля” та опікується їхнім великим притулком в Ірпені.

З 2022 року Purina суттєво розширила мережу учасників своєї багаторічної програми “Ситий старт”. Її суть у тому, що кожен, хто візьме тваринку додому з притулку, з яким співпрацює Purina, отримує запас корму на один місяць для легшої адаптації тваринки у новій сім’ї. Долучитися до цієї програми і знайти для себе пухнастого друга, або ознайомитись з переліком притулків-партнерів можна за лінком: Соціальні ініціативи Purina® в Україні | Purina.

Purina має і власну програму підтримки стартапів у сфері догляду за домашніми тваринами Unleashed. Компанія вже підтримала 33 стартапи та планує прискорити до 10 нових бізнесів у сфері догляду за тваринами у 2025 році. Саме тому зараз компанія шукає стартапи, що мають технологічні рішення, зокрема штучний інтелект, які допоможуть розв’язувати проблеми власників тварин. Purina запрошує стартапи, що є актуальними, масштабованими та сталими подати заявки для участі у програмі. Зробити це можна за посиланням.

Соціальні проєкти: реабілітація для незламних

З 2022 року Nestlé в Україні підтримує соціальні проєкти, мета яких — реабілітація військових і цивільних українців, які постраждали від війни.

Компанія підтримує розташований у Львові Національний реабілітаційний центр Unbroken. Загальна допомога від компанії станом на зараз становить 13,7 млн грн. Серед напрямів роботи центру — реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування. Усю медичну допомогу люди отримують безоплатно. Від початку повномасштабного вторгнення тут пролікували більш як 15 000 поранених українців, серед яких 350 — діти.

У жовтні 2023 року Nestlé в Україні розпочала співпрацю з Superhumans Center — центром реабілітації постраждалих від війни для дорослих і дітей. Спеціалізація центру — індивідуальний підхід до реконструкції тіла та протезування кінцівок. Перший такий центр наразі працює у Львові. Заплановане відкриття ще п’яти Superhumans-центрів в інших містах України. Nestlé в Україні вже передала на потреби Superhumans Center 8,5 млн грн.

30 років роботи в Україні та плани на майбутнє

У 2024 році Nestlé відзначає 30 років роботи в Україні. У компанії пишаються тим, що працюють в країні майже від моменту відновлення незалежності, інвестують у розвиток бізнесу, створюють робочі місця та підтримують людей – і в добрі, і в скрутні часи.

Nestlé в Україні стала першою мультинаціональною компанією, яка зробила великі інвестиції в країну, не чекаючи завершення війни.

Вибір споживачами наших продуктів є для нас підтвердженням правильно докладених зусиль. Також ми продовжуємо інвестувати у наше виробництво і будуємо нову фабрику, роблячи внесок у підтримку економіки України.

Алессандро Дзанеллі

CEO Nestlé в Україні та Південно-Східній Європі
У планах компанії на майбутнє — розширення бізнесу, створення нових робочих місць, подальша допомога українцям, розвиток соціальних та екологічних ініціатив.

Дата публікації: 07.10.2024 р.

Редакторка: Ірина Денисюк
Дизайн та верстка: Юлія Теплюк

Керівник проєкту: Євген Фролов

© 2024 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ