Тисяча
батьків перемоги

Як бізнес став надійним
тилом захисників України

Одна з дивовижних властивостей українців – об’єднуватись перед лицем загрози. 24 лютого змінило життя абсолютно кожного громадянина країни – від бізнесмена до фермера й одразу стало зрозуміло, що тільки об’єднавшись, ми можемо сподіватись на перемогу. Доки військові стали боронити землю зі зброєю в руках, бізнес, громадські організації та волонтери розгорнули підтримку захисникам України та населенню в тилу. 

 

Liga.net розпочинає цикл історій про бізнес, що не тільки продовжує працювати і підтримувати економіку, але й використовує свої можливості, аби прискорити перемогу і допомогти українцям.

09

Ліки, такмед для бійців та робота під обстрілами

Як Аптека Доброго Дня допомагає ЗСУ

09

Ліки, такмед для бійців та робота під обстрілами

Як Аптека Доброго Дня допомагає ЗСУ

Тисяча батьків перемоги

Як бізнес став надійним тилом захисників України

Одна з дивовижних властивостей українців – об’єднуватись перед лицем загрози. 24 лютого змінило життя абсолютно кожного громадянина країни – від бізнесмена до фермера й одразу стало зрозуміло, що тільки об’єднавшись, ми можемо сподіватись на перемогу. Доки військові стали боронити землю зі зброєю в руках, бізнес, громадські організації та волонтери розгорнули підтримку захисникам України та населенню в тилу.

 

Liga.net розпочинає цикл історій про бізнес, що не тільки продовжує працювати і підтримувати економіку, але й використовує свої можливості, аби прискорити перемогу і допомогти українцям.

Facebook
Twitter

Читайте також

Холдинг
TECHIIA

Компанія
SANOFI

Philip Morris International

Компанія
LIGA ZAKON

Vodafone
Україна

Британська компанія Wirex

Компанія
Nestlé

Фонд "Здорове майбутнє"

Війна показала, що фармацевтичний рітейл – це більше ніж знеболювальне, засіб від горла та жарознижувальне о першій ночі. Фармацевти та аптеки усієї країни допомогли обороні у перші дні війни стати сильнішою, завдяки турботі про здоров’я тих, хто взяв її на себе: боронить, ремонтує, пече, везе та працює на користь економіки України.

Національна мережа “Аптека Доброго Дня” розпочала свою роботу у серпні 2006. Тоді були відкриті перші аптеки у Києві з подальшим розвитком по всій території України і зараз мережа налічує понад 650 аптек. У партнерському проекті з Liga.net “Аптека Доброго дня” розповідає, як війна вплинула на її роботу, та що компанія робить для допомоги цивільним та захисникам України.

500 000 грн на майбутній порятунок українських захисників

Місяці війни мобілізували кожного з нас, змусили змінити стратегії розвитку компаній, стати сильнішими й бачити сенс у кожному дні та кожній своїй дії. Рушійною силою сильного тилу стали люди та компанії, які роблять кроки, що наближають нашу перемогу.

“Компанія зі своєї професійної точки зору вбачає необхідним допомогу саме за своїм профілем, а це піклування про здоров’я кожного українця. Допомагаючи ліками всі ці 9 місяців, ми зрозуміли, що наявність медикаментів та аптечки в певний момент не є запорукою порятунку життя, якщо людина не знає як саме надавати першу домедичну допомогу, особливо у критичних ситуаціях. Тому саме освітня місія мережі “Аптека Доброго Дня” стала наступним кроком у боротьбі за нашу перемогу”, – розповідає генеральна директорка мережі Аптека Доброго Дня Оксана Кириченко.

Тож, як пояснює директорка мережі, компанія побачила свій вклад у перемогу саме у довгостроковій співпраці з Благодійним Фондом Сергія Притули у гуманітарному проєкті “Тактична медицина для Захисників”.

 

Мережа передала 500 тис. грн на навчання бійців і піврічну підтримку напрямку. “Роль такмеду у війні 2022 року важливіша, ніж вміння влучно стріляти”, – каже Олексій Полухін, координатор напрямку тактичної медицину Фонду Притули.

Теоретичні та практичні навчання проводять відповідно до протоколу ТССС AC та алгоритму MARCH. Вони вчать зупиняти кровотечу, забезпечувати прохідність дихальних шляхів, закривати відкриті рани грудної клітки, діагностувати шок, виявляти травми голови тощо. І важливо, що в програмі виділяється чимало часу, щоб відточити всі ці знання на практиці.

“Ми надаємо велике тактичне завдання з імітацією реального бою, поранень, крові. Бійцям створюють стресові обставини, в тому числі через використання піротехніки та холостих патронів. Це допомагає бійцям встановити необхідні навички. Адже в момент поранення рятують тільки навички й рефлекси”, – розповідає координатор напрямку.

Він додає, якщо пройти теорію без практики, то в стресовій ситуації військовий не зможе швидко встановити турнікет, а це коштуватиме життя. Саме тому на заняттях ази відпрацьовуються до автоматизму.

 

У вересні були перші тренінги для 220 бійців у Миколаєві, 122 бійці у Житомирі та 45 бійців ДУК ПС. У жовтні ж навчання пройшли вже понад 600 бійців: батальйон спеціального призначення в навчальному центрі ОТО Захід НГУ в Івано-Франківську; 11-й окремий батальйон спеціального призначення ССО; у Львові місцевий ДФТГ, який допомагає виконувати завдання Нацполіції. Крім того, паралельно проходило навчання для підрозділів, які не можна називати. У листопаді навчання проходили для військових у Яворові та Нацгвардії в Івано-Франківській області. За весь час курсів навчання пройшли вже 5200 бійців.

Також ведеться велика робота над проєктом “Центр готовності цивільних”, ціллю якого є надати можливість цивільним українцям отримати базову військову та безпекову підготовку.


Співпраця з Фондом Притули на цьому не закінчується, після деокупації Херсонщини фонд збирав і возив гуманітарний вантаж, щоб забезпечити населення всім необхідним – Аптека Доброго Дня передала ліків на 100 тис грн для гуманітарного вантажу.

Ліки для ЗСУ

Та не тільки такмедом допомагає Аптека Доброго Дня. За даними компанії, за 9 місяців війни вона надала допомоги на потреби ЗСУ на суму понад 7 млн гривень.

 

Зокрема, забезпечила ліками понад 500 різноманітних організацій – лікарень, благодійних фондів, ТРО, міських рад, дитячих будинків. Наприклад, як розповідають в Аптеці Доброго Дня, на початку війни мережа допомагала «Феофанії» із витратними матеріалами, адже в клініці лікувалися українські захисники. А в літку допомагала Фонду Kind Challenge забезпечити потребу літніх людей в ліках, що живуть на прифронтових територіях Донецької області. Загалом на всі організації було передано ліків на 3 млн грн.

Компанія долучилася до ініціативи АПАУ щодо закупівлі турнікетів для ЗСУ на суму 22 млн гривень і виділила на це 2,5 млн гривень.

 

Ще один напрям допомоги, який придумали в Аптеці Доброго Дня, аби вивести допомогу ЗСУ на максимум – донати. В компанії запустили чат-бот “ДОБРОбот”, який дозволяє списати невикористані бонуси клієнтів з картки бонусної програми “Піклування” на користь українських військових.

“Ми розсилаємо клієнтам нагадування, що вони мають певну кількість бонусів і за бажання можуть перерахувати їх на благодійність”, – каже генеральна директорка мережі Аптека Доброго Дня Оксана Кириченко.

 

За допомогою “ДОБРОбота” українці перерахували вже 232 тис. грн на підтримку Збройних сил України.

Залишатися з людьми попри все

Як розповідають у компанії, з початку повномасштабного вторгнення співробітники мережі вирішили продовжувати роботу, хоча часто це означало працю у надскладних і небезпечних умовах. Вони відчиняли аптеки під постійними обстрілами, наприклад, у Краматорську, Миколаєві, Харкові, Чернігові, Кременчуці, Києві, збирали та доставляли самотужки необхідні медикаменти, допомагали обороні.


В Покровському, де працює всього одна аптека, попри воєнні дії продовжила роботу фармацевтка Аптеки Доброго Дня Олена Єгорова.

“Наше село знаходиться на березі Каховського водосховища, тобто ми постійно чуємо, як прилітає в сусідніх населених пунктах. Страшно, але я ж не залишу людей без ліків. А зараз звертаються постійно і дуже багато людей – хто за інсуліном, хто просить щось від голови. У нас же багато людей похилого віку живуть”, – розповідає Олена Єгорова.


У Кременчуці одну з аптек мережі, яка знаходилася в ТЦ Амстор, знищили російські ракети. Фармацевти також постраждали через ударну хвилю, але все одно надавали першу допомогу під час цієї жахливої російської атаки.

Чернігівські аптеки продовжували працювати попри відсутність світла, води та транспорту, розповідає завідувачка одного з чернігівських філіалів Аптеки Катерина Веремєєва. Іноді ліки розвозили до ТРО та ЗСУ на велосипедах. Бо розуміли важливість термінової доставки будь-яких препаратів та медичних матеріалів українським захисникам.

“У нас ще танки по місту їздили, а ми вже поїхали працювати. Бо розуміли, що йдуть наші військові та їм в першу чергу потрібні будуть ліки. Іноді за їхнім запитом ми об’їжджали всі свої відділення, щоб зібрати необхідні препарати. А ще мешканці ставали в черги по 30-40 людей. Більшість – за чимось заспокійливим, бо у всіх був стрес. Та найважче було тим, хто потребував препаратів від хронічних хвороб. Їх не вистачало, тому іноді ми разом з лікарями телефоном обговорювали, чим можна замінити той чи інший препарат. Шукали всі варіанти, щоб людина не втрачала дорогоцінний час у лікуванні”, – каже Катерина Веремєєва.

Безстрашно аптекарі працюють в Миколаєві. Відновили роботу і після атаки на місцевий Палац творчості, і після висадки російського десанту на околицях міста на початку вторгнення, і навіть, коли ворожа техніка була у кварталі від аптеки – працювали й надавали ліки українцям.

“Війна – це найбільша криза для людства та випробування для будь-якого бізнесу. Зараз ми живемо і розвиваємо компанію у надскладний час, коли маємо підтримувати один одного, бути корисними економіці. Наша мережа щодня продовжує виконувати свої зобов’язання перед суспільством і ні на мить не призупиняла роботу за жодним із напрямів діяльності. Ми відновлюємо зруйновані аптеки, відкриваємо нові, розширюємо команду та впроваджуємо нові сервіси. Криза – це завжди виклик для розвитку бізнесу, а війна – ще й для зростання людяності у бізнесі. Ми плануємо й надалі підтримувати ЗСУ, наразі працюємо над новим проєктом, який анонсуємо найближчим часом. Все буде Україна!”, – резюмує генеральна директорка мережі Оксана Кириченко.

Читайте також

Холдинг
TECHIIA

Компанія
SANOFI

Philip Morris International

Компанія
LIGA ZAKON

Vodafone
Україна

Британська компанія Wirex

Компанія
Nestlé

Фонд "Здорове майбутнє"

Facebook
Twitter

Авторка: Ольга Модіна

Верстка: Юлія Виноградська

 

Дата публікації: 07.12.2022 р.

 

© 2022 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ