ПЛЮСИ

життя без готівки

Скільки ми заощадили за тиждень без кешу в кишені

Плюси

життя без готівки

Скільки ми заощадили за тиждень
без кешу в кишені

ПЛЮСИ

життя без готівки

Скільки ми заощадили за тиждень без кешу в кишені

Партнерський проєкт

Facebook
Twitter

У наш час просто неможливо уявити себе поза межами дому без платіжної картки чи телефону з NFC. Готівка тепер необхідна лише в деяких випадках: наприклад, щоб розрахуватися на базарі з бабусею за домашні овочі чи фрукти. Але чи справді у великому місті можна відчувати себе абсолютно комфортно без жодної монети чи банкноти в кишені?

LIGA.net перевірила це у партнерському проєкті з компанією Bolt. Ми відправили нашу команду у безготівкову подорож Києвом аж на цілий тиждень.

 

Все буде cashless (з англійської – безготівковий розрахунок). Ніяких гаманців – тільки телефони з прив’язаною карткою Visa та застосунком Bolt. Ми ж хочемо не лише зручності, але й економії.

Так Bolt у разі оплаті преміальними картками Visa дає 50% знижки на виклики до вокзалів та з вокзалів. А ще користувачі Visa матимуть персональну знижку на всі поїздки – до 10%. Розмір знижки залежатиме від активності використання застосунку Bolt. Наразі ця акція діє не в усіх містах України, тож зазирніть у застосунок, щоб переконатись у наявності знижки та побачити її розмір.

 

Журналіст Liga.net користується Bolt регулярно, тож ми зі своєю карткою Visa маємо максимальні -10%.

ПОНЕДІЛОК

Наша подорож розпочинається на вокзалі. Хочеться випити ранкової кави, поряд кав’ярня, що працює з сьомої ранку. Тут без жодних проблем розраховуємось телефоном. Таким чином можна навіть чайові залишити.


П’ємо каву та спостерігаємо за людьми. Одні з валізами заходять всередину вокзалу, інші, навпаки, виходять в місто. Багато хто приїжджає сюди на таксі. Цікаво, чи знають ці люди, що Bolt та Visa дають знижку у 50% на поїздки до вокзалів?

Перевіряємо, чи працює знижка, коли повертаєшся з вокзалу. Нетривалий час застосунок Bolt розраховує маршрут – і прогнозована сума зменшується вдвічі. Дуже зручно та вигідно. Особливо для людей, які поспішаючи в подорож, викликають таксі в останній момент. Або ж просто прямують на вокзалу у вечірній час, коли тарифи в усіх перевізників значно вищі. Завдяки акції від Bolt економія на нашому замовлені склала 65 гривень.

“Вокзальна знижка” від Bolt та Visa працюватиме все літо 2023 року у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі, Івано-Франківську, Ужгороді, Полтаві та Кривому Розі. Заощадити таким чином можна двічі на місяць.

ВІВТОРОК

Сьогодні в планах багато поїздок. Спершу нам потрібно з Солом’янки поїхати на Дарницю, потім з Дарниці – в центр, згодом з Палацу Спорту – на Осокорки й назад. І все це – у швидкому темпі.

Викликаємо авто через застосунок Bolt з прив’язаною до нього карткою Visa. Завдяки знижці у 10% на одній поїздці в середньому ми заощаджуємо по 18-20 гривень. Загальна економія за день склала – 89 гривень.

 

Звісно, далеко не щодня доводиться долати такі відстані містом. Втім, навіть один-два дні активного користування сервісом вже дають помітну вигоду. Серед мінусів – залежність таксі-подорожей від трафіку та заторів на дорогах.

СЕРЕДА

На середу призначаємо день кави, тому тест починається від самого ранку. Для більшості великих закладів безготівковий розрахунок вже давно є звичним, тож все працює ідеально.

Втім, варто трохи зміститися від самого центру у дворики біля станції метро ”Площа Українських Героїв” (колишня ”Льва Толстого”) або біля Золотих Воріт – і одразу можна наштовхнутись на тимчасово непрацюючі термінали та QR-коди для перерахунку “на банку”. Втім, це не надто затримує і навіть не дратує.

Щоб ускладнити експеримент, спробуємо придбати квіти у підземці – тут слабкий та нестабільний інтернет. QR-кодів немає, номер картки потрібно вводити вручну. Та й поки дочекаєшся зв’язку, навіть щоб відкрити сторінку переказу, минає щонайменше хвилина. Ця частина експерименту зараховується до графи “потрібно носити готівку”.

ЧЕТВЕР

Вечір у четвер заскочив нас далеко від дому за 30 хвилин до початку комендантської години. В цей час багато людей викликають таксі, тому навіть зі знижкою вартість поїздки виходила зависокою. Довелось шукати нетривіальні рішення.

 

На щастя, поруч знайшлось чимало самокатів, зокрема, самокати Bolt. Акція для користувачів Visa розповсюджується і на цей вид транспорту. Вартість розблокування – 9 гривень, щохвилинний тариф – 3,3 гривні. Завдяки 10% знижки заощаджуємо на всій поїздці 7 гривень.

П'ЯТНИЦЯ

П’ятницю оголошуємо днем вендингу, тобто, тестуємо автомати з продажу різних товарів. Усе, що має NFC-чип, стає нашою ціллю – від автоматизованих кав’ярень до автоматів з локшиною швидкого приготування, снеками та холодними напоями.


Короткий висновок – це, безумовно, зручно. Проблем із самим процесом оплати не виникло у жодному з восьми різних вендингових апаратів протягом дня. Єдине, що інколи заважає, – реклама та різноманітні проміжні підтвердження в оплатних шлюзах.

Цього самого дня виникає потреба закинути на карту трохи готівки через термінали, в яких тепер можна розпізнавати картку через NFC. Переконуємося, що поповнити свою Visa взагалі не проблема: все швидко і зручно.

 

Цей день однозначно іде в залік безготівковим оплатам, тим паче що Bolt возить команду ще двічі (із загальною економією 48 грн).

Цього самого дня виникає потреба закинути на карту трохи готівки через термінали, в яких тепер можна розпізнавати картку через NFC. Переконуємося, що поповнити свою Visa взагалі не проблема: все швидко і зручно. Цей день однозначно іде в залік безготівковим оплатам, тим паче що Bolt возить команду ще двічі (із загальною економією 48 грн).

Субота та неділя

Вікенд – період контрастів. Підвезти друга на вокзал – черговий плюс у залік експерименту (та економія 70 грн на поїздці в один бік). Заїхати в ТРЦ, швидко забрати кілька речей – це ще плюс 20 грн у скарбничку з урахуванням очікування на лічильнику.

Проте тільки-но потрапляємо на фестиваль handmade-речей, все значно ускладнюється – у кращому разі тут є QR-коди, але, на жаль, не завжди є хороший зв’язок.

 

Наостанок вирішуємо доправити всіх по домівках після фестивалю. Це додає в загальний залік економії ще 75 грн.

Ще не digital, але вже інноваційно

Наш тижневий експеримент показав, що жити повністю сashless – можна, але не завжди зручно. Десь можуть не працювати термінали, десь потрібна мікротранзакція на картку банку через QR-код, а десь не буде й коду, і дані картки доведеться вводити вручну – що повільно.

 

Втім, 80-90% своїх завдань, оперуючи суто телефоном та карткою, ви розв’яжете. І, що найголовніше, користуючись правильним набором сервісів, будете дуже відчутно заощаджувати.

Завдяки знижці у 10% та 50% – на виклики з чи до вокзалів економія у нашому експерименті за тиждень склала 354 гривні.

 

Втім, у вашому випадку заощадження може бути значно більшим. Треба лише пересвідчитись, що до застосунку Bolt прив’язана саме Visa.

 

Вдалої подорожі cashless-світом!

Завдяки знижці у 10% та 50% – на виклики з чи до вокзалів економія у нашому експерименті за тиждень склала 354 гривні.

 

Втім, у вашому випадку заощадження може бути значно більшим. Треба лише пересвідчитись, що до застосунку Bolt прив’язана саме Visa.

 

Вдалої подорожі cashless-світом!

Facebook
Twitter

Автор: Григорій Гурошев

Верстка: Юлія Виноградська

 

Дата публікації: 11.07.2023 р.

 

© 2023 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ