"Вивезли понад 150 людей з Бучі та Ірпеня"

Як БО “100% Життя” допомагає українцям у війну

Вони завжди прагнули до максимуму. За 20 років існування БО “100 % Життя” протягом останніх п’яти є найбільшою пацієнтською організацією України. Понад 500 літаків технічного обладнання та медикаментів за останні вісім років потрапили до України. Мережа представництв у всіх регіонах України охоплює якісними безоплатними послугами 240 000 людей щороку. Організація є однією з найбільших центрів впливу на реформування системи охорони здоров’я. Нині свою діяльність організація поширила за межі України і експортує за кордон технології роботи громадського сектору в сфері впливу на державну політику. Та й межу можливостей в організації вже підвищили. 100% – тепер нижній поріг. Точка відліку нової арифметики – 24 лютого 2022 року. З цього моменту організація виходить на новий рівень потужності – 200%. Розповідаємо про те, як “100% Життя” рятували українців протягом першого місяця війни, і продовжують це робити далі.

Якщо ви хочете допомогти і стати частиною великої сили, яка рятує людей, вам сюди:

Гуманітарний центр

Звісно, людині не властиво думати наперед про те, що робити, якщо її життю загрожують реально. Як рятуватись, куди їхати тощо. Всі ці питання є досить абстрактними. Тому максимум, про що люди подумали і подбали  це тривожні валізки. Але не було розуміння, куди і як з ними бігти. Своєю чергою, ми в організації думали про війну і планували наперед наші дії. За місяць до війни я зібрав наш директорат і ми написали “План безпеки” на випадок вторгнення. Ми перенесли усю нашу фінансову і логістичну систему до Франківщини. Крім того, провели для персоналу навчання: тактична медицина, поведінка у разі війни, та як поводитись на окупованій території. Прості й очевидні речі, правда ж? Але цього майже ніхто не робив, а ми робили.

Дмитро Шерембей

Голова Координаційної ради БО "100% Життя"

Тому вторгнення не стало несподіванкою. Коли 24 лютого о 4 ранку зателефонували, то фактично, в організації просто запустили усі процеси, які підготували до цього. Вже був обладнаний офіс з бомбосховищем, маршрути доставлення гуманітарних вантажів, сценарії поведінки. Все запрацювало. Дмитро Шерембей просто зібрав людей і разом вони створили центр гуманітарного та інформаційного спротиву. Вже на другий день війни усі активно включились в процеси. Це і збір необхідних медикаментів та засобів захисту, і доставлення та розподілення в Україні, і допомога уряду закуповувати засоби індивідуального захисту для Міноборони та медикаменти для Міністерства охорони здоров’я. У всій країні активізувались представництва – регіональні осередки БО “100% Життя”. Навіть там, де було найгарячіше. Зокрема, у Чернігові та на Луганщині, – всюди представники організації залишались до останнього і розподіляли серед людей все необхідне – їжу та ліки.

Штаб БО перетворився у великий логістичний ланцюг. Наші склади пропускають понад 20 тонн різних вантажів за добу. Це – засоби індивідуального захисту для військових, медикаменти та продукти харчування. Сортувальний центр розташований у нашому Медцентрі 100% Життя в столиці. Офіс обладнали для людей, які працюють на інформаційному фронті. І я радий, що ми це все змогли, реалізували і продовжуємо робити, продовжуємо боротись за життя.

Дмитро Шерембей

Голова Координаційної ради БО "100% Життя"

Медичний центр “100% Життя” у Києві став гуманітарним центром, на базі якого відбувається розповсюдження ліків та гуманітарного вантажу. Центр має запас ліків для пацієнтів із ВІЛ і продовжує у міру можливостей консультувати пацієнтів в онлайн-форматі. Центр є точкою приймання, сортування та розподілу лікарських засобів від міжнародних фондів та громадян, наших співвітчизників та друзів з ЄС. Загалом оброблено понад 30 тонн та тисячі найменувань. Сформовано та передано 4500 індивідуальних медичних наборів (аптечок першої необхідності) до територіальної оборони та військових. Понад 2000 медичних наборів для лікарів (розширений пакет для надання першої допомоги). Звідси все їде до лікарень Києва та області, в Чернігів, Харків, Полтаву, Запоріжжя.

Постачання медикаментів та продуктів харчування

У нас в Україні зараз понад 130 000 людей що живуть з ВІЛ, і щодня потребують лікування – антиретровірусної терапії (АРТ). З початком війни ситуація із забезпеченням ліками таких працієнтів загострилась. Раніше ліки видавали пацієнтам із запасом на один-два тижні, тепер треба було видати запас ліків на три місяці. І тому в регіонах не виявилось достатньої кількості, аби покрити потребу всіх пацієнтів.

Євгенія Руденька

Керівниця відділу закупівель БО "100% Життя"

Через затримки державних постачань, донори профінансували практично річну потребу в антиретровірусних препаратах в Україні. Дуже швидко вони віднайшли залишки на складах, а також організували свіже постачання від індійських виробників. Донори вже були готові відправляти препарати нашим пацієнтам з ВІЛ, але через війну зупинились, бо не знали, яким чином доставити товари. У нашій організації ми відреагували швидко, і сконтактували з польським урядом, аби доставити цей товар через Польщу. Своєю чергою європейські партнери дуже швидко почали налагоджувати механізми доставлення в Україну. І щойно весь механізм пропрацювали і він став зрозумілим, індійські постачальники дали “зелене світло”.

Тоді виникла ще одна проблема – доставляти треба було лише залізничним транспортом. Але і тут ми взяли ситуацію під ретельний контроль, й в УЗ дуже гарно спрацювали: підказали нам, які дані слід отримати від поляків, аби зустріти вантаж на станції вже в межах України. Все сталося дуже швидко, злагоджено і просто.

 

Приймання препаратів АРТ треба ретельно контролювати: приймати їх своєчасно, регулярно і безперервно, все життя. Бо переривання лікування може мати катастрофічні наслідки. Для держави наступна партія ліків може бути набагато дорожчою. А людям доведеться переходити на інші схеми лікування.

 

Отже, це наше постачання – справді велика перемога. Бо ми закрили потребу 90 000 людей. Препарат, що ми завезли за підтримки програми PEPFAR, містить три активні речовини в одній таблетці – тенофовір, ламівудин і долутегравір. Це найбільш розповсюджена схема лікування. Завдяки цьому масове лікування в Україні не зірвано

Євгенія Руденька

Керівниця відділу закупівель БО "100% Життя"

На запит ДП “Медичні закупівлі” та інших державних структур БО “100% Життя” провела ряд перемовин із міжнародними партнерами та донорами для надання екстреної фінансової допомоги на закупівлю необхідних українцям ліків та товарів медичного призначення. Також була запущена краудфандингова кампанія , кошти з якої йдуть на закупівлю засобів особистого захисту для медичних, соціальних працівників та волонтерів, гуманітарних товарів для людей, які опинились у скрутних умовах через воєнні дії. Завдяки перемовинам із національними виробниками фармацевтичної продукції (Артеріум, Галичфарм та Київмедпрепарат) БО “100% Життя” отримали понад 96 000 одиниць ліків та медичних виробів різних найменувань. Вони були доставлені в лікарні.

Евакуація людей з окупованих територій та зони бойових дій

Крім гуманітарних вантажів іншими напрямками діяльності організації є постачання засобів індивідуального захисту для ЗСУ, а також евакуація людей. За допомогою регіональних центрів організації були створені шелтери. Хтось евакуювався в межах України і залишався в шелтері, скільки потрібно. Хтось зі Львова чи Чернівців їхав далі за кордон.

Окрема історія – це Чернігів. За цим напрямом в нас працювали супер-люди, Богдан Стефанишин (чоловік народної депутатки Ольги Стефанишиної) і Олексій Антонов. Вони вивезли понад 150 людей з Бучі та Ірпеня, та першими склали маршрути до Чернігова, коли вже було підірвано мости. Доставляли продукти, медикаменти та евакуювали людей човном. Перша експедиція пройшла чудово – 3 тонни вантажів, 45 евакуйованих людей. А вдруге, коли орків уже вигнали, Богдан та Олексій вирушили за черговою партією людей та з ліками для дитячої лікарні на борту. Ми знали, 3-4 години вони будуть “поза зоною”. І домовились, що після цього часу одразу вийдуть на зв’язок. Це б означало, що місія виконана. Але коли минуло 4 години, ми зрозуміли: сталося щось страшне. За п’ять годин нам зателефонували і повідомили, що з п’яти машин вціліла одна, решта – перетворилась в попіл через прямі влучання під час мінометного обстрілу. Ми усвідомлювали, що втратили дуже дорогих нам і незамінних для країни людей. Дуже болісна втрата. Ми мали її прийняти і пережити. Та не могли зупинятись. Наступними до Чернігова ми відправили сім машин і, на щастя, все пройшло добре.

Дмитро Шерембей

Голова Координаційної ради БО "100% Життя"

Крім того, що Бодя (Богдан Стефанишин – Ред.) рятував людей, він встиг провести успішні перемовини з доставлення великої партії турнікетів – до 30 000 штук. І ось, Бодя вже на небі, а його справа далі живе – турнікети їдуть в Україну. Ми їх привеземо на “передок” і зробимо так, аби кожен боєць, який цей турнікет отримає, знав, який янгол-охоронець цю річ йому послав.

Дмитро Шерембей

Голова Координаційної ради БО "100% Життя"

Волонтери та співробітники “100% Життя” понад місяць займалися евакуацією людей з Ірпеня, Бучі, Чернігова та інших міст у Київ із подальшим трансфером у західні регіони України. На базі Рівненського та Львівського відділень працюють шелтери для тих, хто тікає від війни. Наразі “100% Життя”, залучаючи мережу своїх регіональних відділень, працює над створенням “Ланцюга допомоги” – маршруту допомоги людям у скрутних обставинах.

6000 бронежилетів для захисту життя водіїв швидких, медичних і соціальних працівників передано медичному персоналу та партнерам БО “100% Життя”. Допомога надійшла за сприяння посольства України в Німеччині та інших партнерів. Завдяки українській діаспорі в США отримано якісні медичні набори, турнікети, бандажі та інше необхідне для порятунку життя. Загальна вартість цього обладнання вже перейшла позначку $150 000.

Боротьба за життя в регіонах

На момент початку бойових дій нашими послугами користувались близько 400 осіб хворих на туберкульоз у всій Чернігівській області, і близько 500 людей з ВІЛ, – як в Чернігові, так і в області. Всі клієнти телефонували нашим соцпрацівникам, тому що їм були потрібні ліки, передусім АРТ.

Анжела Мойсеєнко

Керівниця Чернігівського регіонального відділення БО "100% Життя"

Коли на околицях Чернігова вже було чутно вибухи і обстріли, у представництві вирішили завчасно сформувати набори ліків, роздати їх соцпрацівникам і потім координувати доставлення. Коли отримували запит, питали, з якого району людині і скеровували її до найближчого працівника. А деякі райони Чернігівщини не встигли отримати ліки на місця, все залишилось в обласному центрі. Тож, довелось передавати на всю область через військових і поліцію. Іноді люди виходили з Чернігова пішки, іноді передавали через зовсім незнайомих волонтерів, які переправляли ліки вже далі по області.

Місцевий тубдиспансер міг годувати пацієнтів лише двічі на день, на більше потужностей не вистачало, то ми долучались, допомагали теж. Дуже велика дяка нашим регіональним відділенням зі Львова та Рівного. Це просто наші брати. Вони зібрали та відправили нам величезну партію гігієнічних засобів та продуктів харчування і ліків. І от фактично зараз ми годуємо пацієнтів диспансеру і забезпечуємо ліками та засобами гігієни завдяки цьому вантажу.

 

Коли активні бойові дії біля нас припинились, стало спокійніше, але роботи однозначно додалося. До нашої волонтерської роботи з доставлення ліків та продуктів залучені усі наші чоловіки, діти залучені також. Пересуваємось пішки, бо бензин закінчився десь на другому тижні війни. Все більше людей дізнаються, що у нас є гуманітарна допомога і можна отримати продукти. Та й люди повертаються до міста. Багато наших клієнтів теж. Тож ще більше людей потребують допомоги. І ми допомагаємо. Бо життя має перемогти.

Анжела Мойсеєнко

Керівниця Чернігівського регіонального відділення БО "100% Життя"

До початку активних воєнних дій на території України у регіональному осередку БО “100% Життя” у Львові не мали досвіду організації місць прихистку для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Проте після масового прибуття до міста Лева біженців, які шукали притулку саме туті, співробітники БО зрозуміли, що не можуть стояти осторонь та мають зробити все, аби допомогти співвітчизникам.

За тиждень після початку війни ми вирішили створити притулок для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб на базі нашої організації та почали активну підготовку до його відкриття. Історія діяльності нашого притулку – це стовідсоткове свідчення цілісності української нації та активної співучасті у боротьбі зі спільним ворогом.

Христина Купчева

КерівниЦЯ шелтеру

На початку діяльності не минуло і без труднощів. Довелося розпочинати діяльність без стовідсоткового забезпечення. Додаткові ресурси спільними зусиллями знаходили вже безпосередньо в процесі роботи.

До прикладу, приміщення ми отримали завдяки Львівській обласній військовій адміністрації, матрацами та ліжками завдячуємо нашим колегам з благодійної сфери, кухонну техніку позичили у нашому ж офісі, обідні столи тимчасово взяли із нашого швейного підприємства, запуск якого відклали зі зрозумілих причин. Решту потрібного обладнання, такого як стелажі, посудомийна машина, кухонне приладдя та інше нам подарували наші партнери.

Христина Купчева

КерівниЦЯ шелтеру

Притулок працює рівно місяць, і за цей час співробітники неодноразово бачили готовність українців допомагати один одному. Після публікації звернення у соціальних мережах за один вечір ми повністю завершили обладнання дитячої кімнати. Не менш важливим є систематичне забезпечення шелтеру безкоштовними молочними, хлібобулочними виробами, засобами особистої гігієни тощо. Також до діток систематично приходять аніматори та представники видавництв. Їжу готують на базі лікарняної кухні на замовлення організації “100% Життя”, а прийняти душ жителі шелтеру можуть в одному зі спортзалів мережі “Спортлайф”.

 

“Окрім цього, до роботи у притулку ми вже залучили чотири особи із числа внутрішньо переміщених та не плануємо зупинятися на досягнутому, – підкреслює соцпрацівниця шетлеру Жанетта Матвейко – Кожного дня ми зустрічаємо потяги з усіх куточків України та допомагаємо тим, хто цього потребує. Направляємо до нарколога та супроводжуємо, призначаємо програми замісної-підтримувальної терапії, яку люди можуть отримувати на 10 днів тощо”.

 

Основна мета роботи – створення безпечних та комфортних умов проживання для вимушено переміщених осіб із максимальною турботою та опікою. Нещодавно було відкрито вже другий шелтер, а за весь час послугами прихистку скористалися 60 осіб, зокрема з Бучі, Маріуполя, Лисичанська, Ірпеня.

38 тонн продуктів передано до українських лікарень та пацієнтів у скрутних умовах війни. 5000 продуктових наборів, які складаються з борошна, олії, круп, мʼяса та мʼясних виробів, тушкованки та іншого, забезпечують роботу кухонь, які годують працівників лікарень та надають допомогу людям, які живуть з ВІЛ, представникам уразливих до ВІЛ груп, а також клієнтам партнерів “100% Життя”. Допомога закуплена за фінансування фонду Олени Пінчук, який надав 8 млн грн на забезпечення безперебійного харчування всім, з ким працює “100% Життя”. Наразі витрачена третя частина цих фінансів. Інші кошти будуть витрачені на закупівлю ваучерів чи карток на продуктові набори для найбільш вразливих верств населення.

Чому 100 відсотків – то лише початок

Наша організація називається 100 відсотків життя – це ніби критерій, фактор прагнення до максимуму. Але під час війни усвідомлюєш, що можеш впахувати і на всі 200 відсотків. А зранку знову вставати і впахувати далі. І в цьому нема героїзму. Це про мотивацію. Дуже чітку – нема причини, за якої ми зупинимось. Єдина причина зупинки – результат, якого прагнули. Скільки би не довелось пройти, скільки би не витратили часу і сил – це прийнятні жертви. Тому можемо і 200 відсотків!

Дмитро Шерембей

Голова Координаційної ради БО "100% Життя"

Відділення “100% Життя” продовжують працювати у всіх регіонах України, де це є можливим і надавати супровід пацієнтам з ВІЛ та представникам уразливих до ВІЛ груп населення. За два місяці війни БО “100% Життя” залучила понад 25 млн грн додаткових коштів, на які закупила ліки та медичні вироби для лікарень, пологових будинків, військового госпіталю та інших структур.

Якщо ви хочете допомогти і стати частиною великої сили, яка рятує людей, вам сюди:

Автор: Володимир Галузінський
Верстка: Юлія Виноградська

 

Дата публікації: 06.05.2022 р.

 

© 2022 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ