Ми розпитали у директорки Universum Clinic Наталії Богомолової, як створювали клініку, що передбачають британські стандарти медичних послуг, як медичний центр працював після 24 лютого і про попит на телемедицину сьогодні.
Universum Clinic – медичний центр, який поєднує дві клініки в Києві. Сімейного лікаря тут називають персональним менеджером здоров’я людини. Він має розуміти не тільки те, чим хворіє пацієнт, але й як він приймає рішення та що його мотивує. Все за стандартами британської системи медицини.
Ми розпитали у директорки Universum Clinic Наталії Богомолової, як створювали клініку, що передбачають британські стандарти медичних послуг, як медичний центр працював після 24 лютого і про попит на телемедицину сьогодні.
Також Наталія протягом двох тижнів тестувала під час своєї роботи ноутбук ACERiTravelMateiP2 на базі процесора AMDiRyzen™i5iPROi5650U та поділилася враженнями в рамках проєкту з партнерами AMD.
Universum Clinic розпочала роботу у 2012 році. Спочатку клініка співпрацювала зі страховими компаніями та надавала лише послуги з виклику лікарів додому та в офіси для застрахованих клієнтів. Також обслуговувала іноземних клієнтів міжнародних страхових компаній, які відвідували Україну морськими та річковими суднами.
Перший медичний центр відкрили у 2016 році. Він знаходиться в районі Золотих Воріт на вулиці Винниченко. Другу локацію добудовували вже цього року – вона розташована на бульварі Шевченка біля метро Університет та у липні розпочала приймати пацієнтів.
До 24 лютого 2022 року команда центру нараховувала понад 200 осіб. Сьогодні в клініці працює близько 100 людей – приблизно 15% команди евакуювалися, ще 2% були мобілізовані. Проте медичний центр продовжує надавати всі необхідні послуги мешканцям столиці.
“Наша клініка надає медичну допомогу згідно стандартів незалежної медичної практики Великобританії. Стандарти комунікації з клієнтами та колегами сформовані на базі навчань та стратегій Університету Оксфорд”, – розповідає Наталія Богомолова.
Клініку первинно хотіли будувати за західними стандартами. Вивчали різні варіанти, котрі можна адаптувати та застосувати для України. Зупинились на британських: “Ці стандарти враховують найвищі цінності для пацієнта, такі як безпека, повага, партнерство з лікарем, вибір тактики діагностики та лікування, спільний подальший шлях щодо лікування. В Британії вони давно затверджені на рівні країни і є непохитними, – за недотримання їх лікаря можуть позбавити ліцензії”, – пояснює директорка Universum Clinic.
З впровадженням таких стандартів клініці допомагає лікарка з України, котра навчалась і працювала за цими стандартам в Британії, – Марія Гончарова.
Так, це дорого. Так, це потребує залучення, організації та великого комунікаційного ресурсу від керівництва. Але ці стандарти варті всіх зусиль тому, що вони дають можливість надати пацієнтам найкращу допомогу з точки зору медицини та комунікації, залучення лікаря. Пацієнт отримує турботу, партнерство, найкраще врахування всіх його особливостей в лікуванні та житті. До того ж, такі стандарти відповідають нашому внутрішньому світогляду, як ТОП команди, та мотивують колег на позитивний результат від лікування,
Базова складова міжнародних стандартів – дотримання принципів доказової медицини, що передбачає роботу з певними протоколами лікування. Але, за словами Наталії, мало просто використовувати затверджені протоколи діагностики та лікування захворювань.
Лікар повинен постійно вдосконалювати знання та навички, підходити до протоколів з розумом і думкою про користь для здоров’я клієнта. І коли потрібно – натомість застосувати новітні дослідження та методи, котрі вже підтверджені, але ще не стали протоколами. Це постійний рух вперед та зміни, а не використання сталих протоколів протягом 100 років,
Ще одна важлива складова міжнародних стандартів – soft skills. Для лікаря це означає вміння розмовляти з пацієнтом, будувати консультативний прийом (це фактично перше знайомство), залучати пацієнта до роботи над здоров’ям, заспокоїти, зробити партнером, дати вибір, сформувати спільне рішення щодо визначення тактики лікування та розуміти, коли запросити на наступний візит.
“Ця частина повністю відсутня в Україні як навчальна дисципліна і під час освіти, і під час роботи лікаря. А це теж міжнародний протокол, за недотримання котрого можуть позбавити права вести медичну практику”, – розповідає Наталія.
З огляду на такі стандарти, відповідним чином проходить підбір персоналу для Universum Clinic: “З кожним кандидатом ми проводимо клінічне тестування на hard skills та сервісне на soft skills – для цього розробили власні опитувальники. Якщо ці два фактора в одній людині не співпадають, продовжуємо пошуки спеціаліста”.
З 24 лютого клініка перейшла на віддалену роботу, очний прийом закрили, – все проходило онлайн. Після 10 березня клініку відкрили для виїзних послуг, а наприкінці березня вже й для очного прийому.
Та клієнти не поспішають повертатися до звичних медичних оглядів. “В Україні й раніше був тренд відкладати прийом у лікаря до останнього, а після 24 лютого він посилився – люди відкладають багато планових послуг на потім і звертаються вже коли погано”, – розповідає Наталія.
Але при цьому пацієнти частіше стали користуватися послугами віддалених консультацій – телемедицини. За словами Наталії, попит на телемедицину зріс більш ніж вдвічі, – особливо на консультації фахових лікарів. Серед клієнтів по телемедицині багато з тих, хто виїхав в інші міста України або за кордон.
За кордоном перш за все існує мовний бар’єр. Для того, щоб довірити власне здоров’я лікарю, варто мати можливість поставити всі питання, отримати рекомендації щодо звернення. Також не у всіх країнах доступні платні приватні медичні послуги та й вартість значно вища, ніж в Україні, а державні послуги дуже відтерміновані в часі,
Вона додає, що окрім клієнтів, які знаходяться за кордоном, телемедицина – важлива й тим, хто лишається. Вона дозволяє пацієнтам, які не можуть потрапити в клініку через наближеність до фронту або небезпеку повітряних тривог, швидко звернутися до лікаря онлайн, а не йти за допомогою до Google.
Та незважаючи на високий попит, подібні послуги все ще нові для українців, тому трапляються маленькі непорозуміння. Нещодавно адміністрація клініки отримала запитання: “Як це буде проводити онлайн-консультацію гінеколог або отоларинголог?”. У Universum пояснюють, що онлайн-прийом допоможе вирішити питання, які не потребують очного огляду та уникнути самолікування. За потреби лікар неодмінно порадить звернутися до медцентру особисто, щоб пройти обстеження та встановити діагноз.
Для того, щоб забезпечувати якісну роботу лікарів, у тому числі онлайн-консультації, потрібна надійна та продуктивна комп’ютерна техніка.
Це важлива допомога для лікарів. Без комп’ютерної техніки лікар спирається тільки на власний досвід та інтуїцію, що не є об’єктивним. Сучасне медичне обладнання допомагає встановлювати точні діагнози та контролювати процес лікування. А якісне немедичне обладнання та програмне забезпечення допомагають медичному центру бути швидкими та зручними для клієнта,
Кожен лікар користується комп’ютером, тому що працює з МІС (медичною інформаційною системою. – Ред.). Там оформлюють всі документи, вносять та вивчають дані.
Чим продуктивніший та зручніший комп’ютерний пристрій, тим легше працювати лікарю під час віртуального прийому. Серед найбільш важливих характеристик лікарі Universum Clinic називають зрозуміле програмне забезпечення, швидкість переходів від однієї програми до іншої, продуктивність та персональну зручність у використанні.
“Наразі на основних локаціях ми маємо стаціонарні ПК з великими моніторами, ноутбуки використовують працівники офісу клініки, керівники підрозділів та виїзна служба медичної допомоги”, – каже Наталія Богомолова.
Наталія Богомолова як керівниця клініки проводить за ноутбуком мінімум шість годин на день та вирішує чимало важливих організаційних питань навіть поза межами офісу. “Слабка” техніка – не для неї. Адже це створює незручності та сповільнює робочий процес.
На наше прохання Наталія Богомолова погодилася протестувати під час своєї роботи ACER TravelMate P2 на базі процесора AMDiRyzen™i5iPROi5650U. Протягом двох тижнів вона виконувала на ноутбуці свої стандартні робочі задачі.
Ноутбук TravelMateiP2 обладнаний процесором AMDiRyzen™i5iPROi5650U, у якого 6 ядер і 12 потоків з частотою від 2,3 ГГц до 4,2 ГГц. Це ноутбук продуманий інженерами, щоб вивести продуктивність на новий рівень завдяки підвищеній обчислювальній потужності, портативності та міцності. Процесор AMDiRyzen™i5iPROi5650U надає широкий спектр корисних можливостей для бізнесу та інтелектуально оптимізує час роботи від батареї за різних сценаріїв. Збалансований варіант для фахівців, які працюють у дорозі та в офісі.
“Буває, гаджети просто не витримують мій режим”, – каже Наталія, тому швидкість, надійність та зручність у використанні для неї головне. Естетика є приємним додатком, проте не обов’язковим.
Найдивніше місце, де мені доводилося працювати – сходинки спортивного комплексу. Там я очікувала дітей після спортивних тренувань. Одного разу підписувала договори ЕЦП, коли була гостею на весіллі. Але це вже специфіка роботи,
Перші враження від ноутбуку ACERiTravelMateiP2 на базі процессору AMD, який Наталія отримала на тест-драйв, були дуже позитивним. “Компактний, легкий, швидкий, зрозумілий, приємний на дотик. Тачпад зручний та сучасний, м’яка клавіатура, розмітка, візуалізація. Все ок”, – каже вона.
Під час роботи Наталія використовує МІС, Microsoft Office (пошта, робота з різними файлами), Power Bі, інтернет-браузери та месенджери. І є потреба часто перемикатись між різними програмами.
“Я задоволена тим, як цей ноутбук впорався з режимом мультизадачності. Також я помітила, що під час дзвінків в Google Meets програма завантажувалась швидше, ніж на моєму попередньому ноутбуці”, – додає директорка Universum Clinic. Додатково вона відмітила якісний мікрофон та камеру для проведення онлайн-зустрічей з колегами та партнерами.
За обробку графіки відповідає інтегрована графіка AMDiRadeon™, яка з легкістю впорається з усіма повсякденними завданнями, а також дозволить пограти в деякі ігри та обробити фото та відео у професійних редакторах.
Камера дозволяє також швидко розблокувати ноутбук поглядом, а спеціальна кришка закриває об’єктив веб-камери для забезпечення конфіденційності, коли камера не використовується.
Будь-які дані будуть надійно захищені завдяки архітектурі Zen в процесорах AMD. Це унікальна архітектура, створена практично з нуля і, по суті, це дає їй імунітет до вразливостей, які властиві старішим архітектурам або архітектурам на основі старих розробок.
Крім цього, в процесорі є вбудований модуль – співпроцесор, що займається лише забезпеченням безпеки (наявність якого, до речі, є обов’язковою вимогою для встановлення Win11).
У спеціальній лінійці процесорів AMDiRyzen™iPRO реалізовані додаткові функції для покращення безпеки, такі, як, наприклад, можливість шифрування системної пам’яті.
Projects is proudly powered by WordPress